Winners

Congratulations to the Winners
of December (Phase 1) 2022 Challenges!

For all those who did not win, please do not be disappointed.
You are all winners - and we will be publishing all the creations in our Digital Magazines!

*Please note that the judges’ decision is final and no queries will be entertained on this!

Color Wizards

Age Group 3 Years 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Hreeday Bilakhia Saavi Goyal Advik Ashish Galande Urvi Surana Avish Garg
2nd medal2nd Prize Mithulesh Sai K Paheli  Wadhwani Tashi Gorwara Harini Arya Chaudhary
3rd medal3rd Prize B Aryan Trinabh Biswas Jaivik Katoch | Ridit Sevlani Lakshaya | Gittika Saraf Parin Barfiwala | Vyga viswas
Honorable Mention Vivaann Jay Mehta | Vihaan Sai Cyra Rayzel Chullai | Mehar Goel Pranshi Shah | Joshini Soundirarajan | B S Sakthi Naveen Archil | Aarna Amit Chowhan Samrat R Singh | Hiya Kapadia

Recite It

Age Group 3 Years 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Khushank Ravikant Khadsan Sai Krisha Aviraj Nanda Abhiraj Singh Biswashree Tripathy
2nd medal2nd Prize Yuven Aggarwal Prisha Prayan D Prakash Anvesha Agrawal Nabeera Nourain
3rd medal3rd Prize Neeraja Shinkar Saarangi PS | Viraaj Gupta Aaradhya Abhay Kharvi | Sree Sai Divija Shreya Ghosh Krishav Shah
Honorable Mention Aarav MA | Cyra Rayzel Chullai Nischal Bharadwaj | Aarohi Goswami | Reeva Hemalbhai Shah

Shloka Scholars

Age Group 3 Years 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Ditvi Pawar Kushagra Sikri Aanshi Dixitkumar Patel Sruthy Sivakumar Viharika Manya Shivam
2nd medal2nd Prize Samhitha V Sharma Rugvija Chetan Shinkar Shriya Sunil Ingawale Shraavi Pawar Biswashree Tripathy
3rd medal3rd Prize Anuradha Lanka Mishitha Aabha
Honorable Mention Mrithavan M D | Nayana Kshetra Madiraju | Rithvik Bharath Shroff Saatwiki | Anirrudh Anand | Sannidhi Vivek Rao

Wizkids Writers

Age Group 9 – 11 Years 12 – 15 Years
1st medal1st Prize Nimra Khan S Sharvanth
2nd medal2nd Prize Harshitha V Kanika Joshi
3rd medal3rd Prize Khushi Gupta Agrima
Honorable Mention Maahi Daga

Master Orator

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Nithya Gubba Aarohi Goswami Dhakshin Gurunathan Sneha S Padhi
2nd medal2nd Prize Pranav Goel Amey Miskin Shreya Ghosh Biswashree Tripathy
3rd medal3rd Prize Bareerah Muhammad Mubashshir Darsh Kumar Darshana R
Honorable Mention Advik Gupta | Yashvika R | Sayesha Victor Ishanvi | Aarav Singh Gittika Saraf Agrima

Dance Wizards

Age Group 3 Years 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Chaitravi Yashodhan Naringrekar Saavi Goyal Anushree Bhattacharya Rashmi Dhar Aarna Kapre
2nd medal2nd Prize Aadvik Nathani Heer Inamdar Shruthi Lakshmi. S Annesa Piplai Ritika Meena
3rd medal3rd Prize Subarna Dasgupta Anaya Pratik Tukaram bhagwat Palak Kartik Thakar
Honorable Mention P.M.Jesica Manvi | Ananya Porwal | Arya Aarav Singh

Handwriting Champs

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Cyra Rayzel Chullai Saanvi Reddy Rachuri Kaina Aggarwal Samrat R Singh
2nd medal2nd Prize Saavi Goyal Tanvi Upadhya Aahana Aggarwal
3rd medal3rd Prize Krisha Gupta Aarnav Guptha Thuduru Aarna Amit Chowhan
Honorable Mention Aeindri | Khyati Chandiramani | Mrithavan M D | Sayesha Victor

Next Steps


  • Step 1

    Certificate to be Sent to all
    Participant by January 3, 2023


  • Step 2

    Winners will be sent Amazon
    Gift Cards by January 3, 2023


  • Step 3

    Magazine will be published on
    website on January 10, 2023