Winners

Congratulations to the Winners
of April 2022 Challenges!

For all those who did not win, please do not be disappointed.
You are all winners - and we will be publishing all the creations in our Digital Magazines!

*Please note that the judges’ decision is final and no queries will be entertained on this!

Tell Ur Tale

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Maanvi Goenka Khyathi Prisha Jain Namya Gupta
2nd medal2nd Prize Devansh Mohapatra Advik Nibhanupudi Adrita Sarkar Ishaan Yadav
3rd medal3rd Prize Dhaksha S S | R.Navya Jain Tuhi Kaur Tanay Kunal Trivedi Aahvana kapuria | Jaini Ankur Shah | Jayesh Sundar
Honorable Mention Rahil Mohammed | Shri Shiv V | Magdalene Raphaella | Yazdaan Daboo | Hrithik Raj.P | Shauryaa Shraddha Rahul | V. Akhshay Guru | Gayantika P. Inayat Punj | Nakshatra Prem | Srevatsav Medini Padoshi Nivedita Jayashankar

Colour Wizards

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Aradhya Mukherjee M.U.Sampreetha | Kurth D’Silva Annesa Piplai | Divyangana Saha | Ms. Nakshatra Singh Lavanya | R. Darwin Benedict | D.Harshitha
2nd medal2nd Prize V Akshay Guru | Nithin Chandhru Reeshit Raj Borthakur | Harshi Khandelwal | Reshika S Aashima goel | Madhura Vashist Lav | Aayush Pednekar Riddhi Sood | Aishwarya.V
3rd medal3rd Prize Manan Kukreja | Saavi Goyal Hasini | Riteek Mohapatra Vidhi Jain | Medini Padoshi | Anushka Sharma Pooja Behl | G.Kumari | Adarsh Agarwal
Honorable Mention P.G.Vishagaa | Debadrita Mandal | K.Lakshana | P. Krish Chockalingam | Devansh Mohopatra | Mishika Nishanth | Swaroop Dnyaneshwar Khandave K. Krishiyah | Jay Aditya . M | Aasigha B | D. R. Kurusidhesh | Shuddhi Harish Bang | Gaurav Dey | Reshona Devisetty | Neilaabjo Biswas | Diya Cinosh | Sanvi Saurabh | Prayag C. Nadh | P. Shastik Nandhakumar M | Arjoo Tripathi M. Dharshini | Sudiksha Muruganantham | Varalakshmi | D.yamini | Shakthi S | Shreeya.n.shah | Arohi Anesh Patil | Bhavprita Soni

Master Orator

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize V Akshay Guru Nakshatra Prem Prisha Jain M.Yashika. | Brisha Shah
2nd medal2nd Prize Pranav Goel Aarush Tandon | Ashwathi Annesa Piplai M.Harini Priya
3rd medal3rd Prize Magdalene Raphaella Zaina Maheshwari | J Bhavishya Brithi Varma | Dhiara Ketan Dodia Vinisha Vinoth | V.Prajith Reddy Yashwanth. R
Honorable Mention AG Maves Srevatsav

Recite It

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Aadhini Ananthanarayanan Neilaabjo Biswas Medini Padoshi Tisha Saraf
2nd medal2nd Prize Deeksha Giridhar Atreyi Chowdhury | Nakshatra Prem | Panache Doshi Annesa Piplai
3rd medal3rd Prize K.P.Rudhran | Rudraksh Misra Rianshi Soni | Sara Srivastava Avishi Jain
Honorable Mention Anika dangwal | Khushi Ashutosh Lad | Avni Theja P P

Singing Stars

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Madhura Sachin Mahamuni Veer Bajpai Adrita Sarkar Yashwanth. R
2nd medal2nd Prize Aditi Satapathy Yashvi Patel | Neilaabjo Biwas Swastika Sur Niranjan Matharishva. A
3rd medal3rd Prize Jiyanshi Chakrabarty Hetwik Singh | Aarohi Sharma Pragathi | Joydeep Kumar Loha Anvita Gajendran
Honorable Mention Rugvija Chetan Shinkar | Aaroh Bhavsar Aaradhya Dash | Samhita Gajendran | Srinjaya Basu | Avisa Sundaray | Trishan chetry Vinisha Vinoth Pavan J V

Wizkids Scientists

Age Group 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Aayaan Manish Bhute | ShaaiNandhun J.R Hajara Thouseef Aarush Dutta
2nd medal2nd Prize M.Anbu Bala Hasini Tanay Deepak | Vishwaraj
3rd medal3rd Prize Aarush Tandon Aditya Koushik Sahu
Honorable Mention

Rhyme Ur Thoughts

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Hitee Khatter Aditi Kudva Sharanyaa Goel Nandikaa Bora
2nd medal2nd Prize V. Akshay Guru Advay Arora Krishitha.Arunkrishnaraj Mohammed Saifi | Nivedita Jayashankar
3rd medal3rd Prize Daksh Singh Bedi J Bhavishya Brithi Varma Aryaa Sridar Niranjan Matharishva. A | Ishaan Srivastav Kapildev
Honorable Mention

Build It

Age Group 4-5 Years 6-8 Years 9-11 Years 12-15 Years
1st medal1st Prize Saavi Goyal Gaurav Dey Khushi Gupta Renica Lourdes Fernandes
2nd medal2nd Prize Mahattva Gupta Srevatsav Annesa Piplai
3rd medal3rd Prize Aditya Kudva Aarav Tiwary | Shrenik Banerjee
Honorable Mention

Next Steps


  • Step 1

    Certificate to be Sent to all
    Participant by May 18th


  • Step 2

    Winners will be sent Amazon
    Gift Cards by May 18th


  • Step 3

    Magazine will be published on
    website on May 30th